Вода необхідна будь-якому живому організму, у тому числі й вашій кішці. Вона підтримує роботу всіх органів тварин, очищає організм від токсинів, регулює температуру тіла.
Зневоднення спричиняє дуже небезпечні наслідки: проблеми з нирками або всією сечовидільною системою.
Тип води й те, як ви її подаєте своєму улюбленцю, також мають велике значення.
Яка вода має бути в мисці у кішки чи кота?
Вода для котів має бути:
- свіжа і завжди в наявності — не забувайте регулярно міняти воду, мити чашу і при необхідності доливати;
- потрібної температури — намагайтеся не напувати кота гарячою водою або з холодильника;
- негазованою — гази, швидше за все, спровокують неприємну реакцію з боку шлунково-кишкового тракту.
Ніколи не залишайте місткість з водою на сонці, особливо у спеку. Це може призвести до проникнення рідини шкідливих речовин.
Чи можна давати вихованцю воду з-під крана?
Ветеринари не рекомендують напувати кішок водопровідною водою, при цьому відзначаючи, що багато залежить від її якості. Вона часто тече старими каналізаційними трубами, збираючи в результаті проходження такого маршруту безліч забруднень, у тому числі іржу. Крім того, вона містить хлор і може бути досить жорсткою, що погано позначиться на здоров’ї тварини. Але якщо ви не стежите за своїм улюбленцем і він вип’є трохи води з-під крана, нічого страшного не станеться.
Щоб водопровідна вода стала придатною до вживання, стануть у пригоді спеціальні фільтри (системи зворотного осмосу або фільтри на основі активованого вугілля), що видаляють важкі метали, такі як свинець, мідь і хлор. Ще один спосіб очищення води – це, звичайно ж, її кип’ятіння. Але обов’язково дайте їй повністю охолонути, перед тим як давати коту.
Вимоги щодо якості води та способу подачі
Варто заохочувати вихованця пити свіжу чисту воду. Чаша також повинна бути чистою, і розміщувати її слід на відстані не менше пів метра від миски з їжею та подалі від лотка.
Автоматичні напувалки зазвичай розраховані мінімум на 1,5 літра. Добре, якщо фонтан вміщатиме 2-3 літри рідини. Багато цих пристроїв також мають вбудований фільтр для очищення води. Це відмінний вибір для кількох кішок у будинку чи домашніх тварин, чиї господарі часто їдуть, наприклад, на вихідні.
При визначенні точних потреб тварин у рідині важливі індивідуальні чинники, такі як фізична активність, температура навколишнього середовища та вік. Кошенятам до року необхідно 70-80 мл рідини на 1 кг ваги. Дорослій тварині на кожен кілограм маси тіла дуже важливо випивати в день близько 30 мл води, включаючи рідину, отриману з їжі. Саме тому так важливо не покладатися виключно на сухі корми. Якщо вчасно не помітити, що кіт вживає мало рідини, зневоднення організму дуже швидко перетікає на стадію, коли потрібна медична допомога.
Обирайте хорошу воду для свого улюбленця та давайте її з дотриманням усіх правил. Пам’ятайте, що коти зазвичай не виявляють симптомів на ранніх стадіях зневоднення. Тому, щоб запобігти серйозним проблемам зі здоров’ям, переконайтеся, що ви забезпечуєте їх необхідною кількістю рідини.