Адреса: м. Одеса вул. Високий провулок б. 22

Час роботи: щоденно з 9:00 до 18:00

Присмак металу у роті: що це таке, причини

Досить часто організм людини дає сигнали, завдяки яким повідомляє про зміни, що відбуваються всередині. Якщо вміти розпізнавати їх та вчасно реагувати, можна на ранніх термінах запобігти деяким хворобам.

Присмак металу в роті — один із сигналів організму, який говорить про зміни, що відбуваються всередині. Слід звернути увагу на стан і виявити його причину, адже він може бути пов’язаний з порушенням роботи нирок або діабетом.

Металевий присмак: що означає

Присмак металу у роті: що це таке, причини - фотоЗавдяки смаку люди здатні відчувати особливості споживаної їжі та напоїв, відчувати від не насолоди чи розпізнавати зіпсовані продукти. Язик має величезну кількість рецепторів, які допомагають визначити той чи інший смак.

Порушення здоров’я, зміни в раціоні та низка інших факторів можуть впливати на смакові відчуття.

Небажана симптоматика: чому виявляється

Передусім слід розібратися з основними причинами виникнення металевого присмаку в роті.

До основних причин виникнення симптому варто віднести:

 • Прийом лікарських препаратів. Низка препаратів має побічні ефекти, серед яких можливе виникнення металевого присмаку. Варто уважно переглянути інструкцію ліків, щоб знати можливі побічні явища від прийому того чи іншого препарату.
 • Паління цигарок. Багато жінок і чоловіків намагаються відмовитися від надмірного споживання нікотину та шукають альтернативні варіанти. Електронні цигарки допомагають у боротьбі з нікотином, проте деякі прилади при нагріванні можуть залишати металевий післясмак. Це може говорити про використання неякісного металу в цигарці та необхідність її заміни.
 • Конструкції з металу у роті. Коронки, брекети можуть з часом окислюватися, що призводитиме до появи неприємного металевого смаку.
 • Споживання неякісної води. Рідина, яка тече з-під крана, не фільтрується як слід і може призводити до появи неприємних симптомів.
 • Використання алюмінієвого посуду. Їжа, приготовлена ​​у таких приладах, може порушувати смакові відчуття.

Слід зазначити, що металевий присмак у роті може бути одним із симптомів при вагітності. Причиною цього є гормональні зміни, що відбуваються в організмі жінки.

При виникненні присмаку після їжи важливо проаналізувати свій раціон. Зловживання деякими продуктами або прийом біологічних добавок є однією з найпоширеніших причин для прояву смакових порушень.

Хвороби, що викликають присмак металу

Присмак металу у роті: що це таке, причини - фотоМеталевий присмак у роті може також сигналізувати і про патології організму, до яких належать:

 • Зневоднення. Нестача рідини може виявлятися не тільки за загального нездужання, а й через смакові відчуття.
 • Синдром Шегрена. Сухість у носі, очах чи ротовій порожнині.
 • Анемія. Про нестачу заліза говорить металевий смак у роті. Також хвороба супроводжується слабкістю, низьким тиском та сухістю шкірних покривів.
 • Проблеми з нирками. Ниркова недостатність – одна з проблем, про яку може розповісти неприємні смакові відчуття.
 • Гайморит та синусит. Смак та нюх пов’язані між собою, тому можуть впливати один на одного. Проблеми із гайморовими пазухами протікають також із загальною закладеністю носа. Може бути також за різних алергічних реакцій.
 • Більшість проблем, пов’язаних із зубами та яснами, може супроводжуватися таким симптомом.
 • Дисбактеріоз. Нестача біфідобактерій відразу проявляється в організмі здуттям, болями в шлунку, відсутністю апетиту і неприємними смаками в ротовій порожнині.

Для людей похилого віку список патологій, про які свідчить металевий присмак у роті, може бути ширшим. До них можуть належати хвороби Паркінсона чи Альцгеймера, травми шийного відділу чи голови. Депресивні стани теж можуть ховатися за такими ознаками. Слід бути дуже уважним до організму та аналізувати будь-які зміни, які у ньому відбуваються. Своєчасне лікування дозволить швидко усунути проблеми, що виникають, і не дати їм розвинутися у щось більше і небезпечніше для здоров’я.

Як діагностувати проблему

При прояві металевого присмаку, який супроводжує людину тривалий період часу і не пов’язаний із раціоном харчування, слід негайно звернутися до лікаря за консультацією. Насамперед слід сходити до сімейного лікаря, який за потреби випише направлення до вузького фахівця.

При першому огляді виявити причину виникнення симптому допоможе огляд горла, носа, вух. Лікар повинен уточнити у пацієнта його раціон харчування, умови роботи, прийом лікарських препаратів та інші фактори, які можуть спричинити виникнення неприємного смаку в ротовій порожнині.

Деякі лікарі можуть навіть проводити тест на чутливість язика, щоб мати ширшу картину. Для цього пацієнту пропонують пробувати різні продукти: цукор, сіль, кислоту. При можливих порушеннях роботи шлунка може призначатися аналізи та гастроскопія. Після ретельної діагностики організму можна знайти та усунути причину прояву симптому та призначати лікування.

Тимчасове усунення металевого присмаку

Вплинути на симптом можна і самостійно. Однак варто зазначити, що перелічені поради допоможуть на якийсь час усунути відчуття, а не усунути причину їх виникнення.

Рекомендації для тимчасового ослаблення симптому:

 • вживання жувальної гумки зі смаком м’яти або суперсолодкої;
 • полоскання ротової порожнини трохи кислою водою;
 • прийом чаю з кардамоном, корицею та імбиром;
 • ретельний догляд за ротовою порожниною;
 • випивання кількох склянок чистої води.

У ситуаціях, коли рекомендації не допомагають і присмак зберігається, слід одразу ж звернутися за медичною допомогою.

Лікування патології

Присмак металу у роті: що це таке, причини - фотоСлід зазначити, що лікування патології може принести ефект тільки тоді, коли був поставлений діагноз. Для запобігання розвитку симптому слід ретельно стежити за гігієною рота та своєчасно реагувати на інфекційні захворювання.

Будь-яка патологія, яка може вплинути на виникнення присмаку, може бути виявлена ​​та усунена лише при ретельному огляді. Знайти причину виникнення, і призначити лікування може лише гарний фахівець. Не варто займатися самолікуванням, адже воно може погіршити стан і призвести до серйозніших наслідків.

При тимчасовому прояві симптому варто все ж таки задуматися про раціон харчування. Рекомендується пити тільки хорошу, чисту воду, яку можна знайти у Waterclub https://waterclub.od.ua/ua/, та виключити з раціону жирну їжу та мінімізувати шкідливі звички.

Варто пам’ятати, що організм людини подає сигнали про будь-які зміни всередині. Головне вміти вчасно їх розпізнати та відреагувати на них.

Інші статті
Як вибрати кулер для води? - фото
25.01.2022
Як вибрати кулер для води?

Турбота про своє здоров’я – це найкраще вкладення у свій організм. Саме завдяки хорошому самопочуттю людина готова відкривати для себе нові можливості, рухатися вперед і бути впевненою у завтрашньому дні. Важливо підходити до здоров’я комплексно, враховуючи всі нюанси.

Читати далі
Скільки води потрібно пити людині в день – формула розрахунку - фото
05.03.2021
Скільки води потрібно пити людині в день – формула розрахунку

Роль води в нашому житті & ndash; безцінна. Ми використовуємо її для підтримки гігієни, для прання білизни, для поливу вазонних рослин і для втамування спраги. Щоденне споживання питної води & ndash; гарантія правильної роботи нашого організму, тому що вона бере участь в таких процесах: в травленні; в терморегуляції; у втраті і наборі ваги; в роботі […]

Читати далі
Що таке помпа для води - фото
30.01.2022
Що таке помпа для води

Підтримка водного балансу дає людині можливість наситити свій організм зсередини та налаштувати його на продуктивну роботу. Вода із трубопроводів відрізняється наявністю шкідливих домішок, які роблять її непридатною для вживання всередину.

Читати далі
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Поки що немає оцінок)
Loading...