Скільки води потрібно пити людині в день - формула розрахунку

Роль води в нашому житті безцінна. Ми використовуємо її для підтримки гігієни, для прання білизни, для поливу вазонних рослин і для втамування спраги. Щоденне споживання питної води гарантія правильної роботи нашого організму, тому що вона бере участь в таких процесах:
- в травленні;
- в терморегуляції;
- у втраті і наборі ваги;
- в роботі всіх м’язів, адже вода універсальний переносник електролітів;
- в очищенні організму;
- в засвоєнні поживних і мінеральних речовин (амінокислот, вітамінів).
Чи не всю рідину можна пити. Необхідно знати її властивості і склад.
Властивості води та їх вплив на організм людини
Будь-яка вода має домішки (планктон, різні мікроорганізми, віруси, високомолекулярні сполуки, кислоти та ін.). 90% від усіх її домішок становлять мінеральні солі (сульфати, гідрокарбонати, хлориди кальцію, натрію і магнію).
Згідно ГОСТу, щоб не нашкодити здоров’ю людини, мінералізація (вміст солей) питної води не повинна перевищувати 1000-1500 мг / л. А оптимальним показником наявності солей є 200-500 мг / л. Поки ще не встановлена нижня норма мінералізації. Але це не означає, що необхідно пити дистильовану (позбавлену солей) воду. Так як вона має неприємний смак і є шкідливою для здоров’я людини, тому що знижує осмотичний тиск в клітинах.
В воді також присутні хімічні елементи. Це бром, йод, фтор. Їх концентрація в рідині незначна, але їх наявність необхідно для ряду фізіологічних процесів. Так, дефіцит фтору викликає карієс зубів, а профіцит флюороз, дефіцит і профіцит йоду & ndash; захворювання щитовидної залози.
Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я близько 85% хвороб передаються через рідину. І близько 25 мільйонів людей вмирають від цих захворювань. Саме тому важливо пити очищену воду . Вона абсолютно безпечна для нашого організму і живить його всіма необхідними елементами.
Як розрахувати денну норму споживання води?
Розрахувати щоденне кількість рідини, яка необхідна людині, & ndash; дуже просто. Потрібно врахувати, що організм жінки складається на 50-55% з води, а чоловіки & ndash; на 60-65%. І зробити розрахунок за формулою:
- Для жінок: вага × 30 мл. Наприклад, жінці з масою 55 кг необхідно випивати 1,8 л (60 & times; 30) рідини.
- Для чоловіків: вага × 40 мл. Наприклад, чоловікові з масою 85 кг, необхідно випивати 3,4 л (85 & times; 40) рідини.
Іноді необхідно збільшити споживання питної води. Для цього потрібно до денній нормі (формула розрахунку приведена вище) додати додаткову кількість рідини. Це слід зробити під час:
- різних хвороб: ротавірусна інфекція, діарея, блювота, жар, проблеми з шлунково-кишкового тракту, нирками і ін. (+ 300 мл-1 л);
- літнього та зимового періоду (+ 400-700 мл);
- вживання солодких і алкогольних напоїв, чаю (обсяг випитого напою = обсягом води, яку потрібно випити);
- активного фізичного навантаження і занять спортом (+ 400 мл-1 л);
- вживання кави та кавових напоїв (+ 300-400 мл після кожної чашки кави);
- вагітності і грудного вигодовування (+ 500-600 мл).
Не потрібно пити воду через силу. Спробуйте вживати по 100 мл щогодини. І поступово збільшуйте цю цифру. Згодом ви досягнете необхідної норми.
Вчимося пити воду правильно
Існують свої особливості в споживанні рідини. Так, дієтологи рекомендують:
- Щоранку натщесерце випивати склянку води (за 10-30 хв. Після пробудження). Це допоможе заповнити дефіцит рідини за ніч, пробудити організм і запустити метаболізм.
- Перед кожним прийомом їжі випивати склянку води (за 30 хв. До їди). Це підготує ШКТ до роботи.
- Протягом дня пити воду невеликими ковтками. Так як організм засвоює не більше 200 мл рідини за 15 хвилин.
- Пити до 20.00. Щоб на ранок не було набряків.
Візьміть собі за правило носити з собою пляшку чистої питної води. Це допоможе заповнити дефіцит рідини, утамувати відчуття голоду і комфортно себе почувати протягом дня.





Подивитись на мапі
м. Одеса, вул.Високий провулок, буд.22