google-play-icon Скачати з
Google Play
app-store-icon Завантажити в
App Store
З нашим додатком доставка води швидше

Як вибрати правильну воду

ЯК ВИБРАТИ ПРАВИЛЬНУ ВОДУ


У тому, що вода – це життя, найважливіший елемент, без якого не може обійтися не лише людина, а і тваринний, рослинний світ на планеті, переконувати кого-небудь необхідності немає. Сьогодні йдеться про те, яку воду краще вибирати для своїх нагальних потреб.


У великих і малих населених пунктах нашої країни працюють тисячі фірм, що поставляють цю живильну вологу у будинки, на роботу, в усі типи установ. Одна тільки компанія “Water club” щодня доставляє бутильовану воду в сотні квартир, десятки шкіл, садків, лікарень Одеси.

Звідки береться вода, яку розливають в пляшки?

Купуючи розфасовану в ємності воду, ми не завжди замислюємося, звідки її беруть, перш ніж розлити в пляшки. Відповідно до вимог і стандартів ДЕСТу, у продаж може надходити вода двох видів:

  • з природних джерел;
  • заздалегідь очищена від забруднень за допомогою різних систем фільтрації водопровідна.

Вода природна, своєю чергою ділиться на артезіанську і джерельну. Перша добувається зі свердловин, глибина яких складає не менше 100 метрів, друга сама виходить з-під землі на поверхню. Її ще називають ключовою. Ще одне джерело природної води – це річки та озера, а також гірські льодовики.

Вода, отримана різними способами, відрізняється одна від одної за хімічним складом. Але яким би не було джерело отримання води, яким би способом вона не добувалася, рідина обов’язково піддається перед розливом по місткостях спеціальному очищенню. І перевірці по 93 показникам. Інформацію про походження води, її склад, корисні властивості можна знайти на етикетці. Уся вона перевіряється на відповідність санітарно-гігієнічним нормам.

З чого може складатися вода?

Хоча ще з уроків хімії в школі кожен з нас знає, що формула води – Н2O, це не означає, що вона складається тільки з водню і кисню. У воді, яку ми п’ємо, розчинені різні речовини, включаючи:

  • калій і кальцій;
  • фтор і йод;
  • магній, селен і інші хімічні елементи.

Проте вона не має ні смаку, ні запаху. Існує тільки показник води, що називається мінералізацією. Вона визначається кількістю розчинених в рідині різних речовин. Мінералізація вимірюється грамами на літр(г/л). Якщо цей показник дорівнює 0,2-05 г/л – вода прісна, а 1-3 грами на літр – мінералізована.

Сама мінералізована з пропонованих вод – артезіанська, а найпрісніша – тала льодовикова. Є ще мінеральні лікувальні води, але це вже окрема історія. Їх зазвичай продають в аптеках. У продажу можна зустріти ще і дитячу спеціальну воду. Вона особливо не відрізняється від “дорослої”, просто до умов її виробництва і змісту пред’являються жорсткіші вимоги.

Чим відрізняються просто питна і столова вода?

Ці два типи рідини відрізняються рівнем мінералізації. У столовій воді він вищий, ніж в питній, але нижче, ніж в мінеральній. Виходячи з цього відмінності можна сказати наступне:

питну воду можна пити, готувати на ній їжу, заварювати чай, каву, інші напої;
столова вода придатна для постійного питва, але її не можна використовувати для готування (при її кип’ятинні випадає сольовий щедрий осад);
мінеральну воду тільки п’ють, причому не на постійній основі (зазвичай її прописує лікар при певних захворюваннях).
Питну воду можна брати з артезіанських свердловин або з централізованого водопостачання (після обробки фільтрами). Столову і мінеральну воду отримують тільки з природних джерел.

Що буде, якщо пити воду з-під крану?
В принципі, вода з систем водопостачання вважається безпечною для вживання. Вона відповідає українським стандартам. Люди старшого покоління ще пам’ятають часи, коли було звичайною справою пити воду з-під крану, готувати на ній їжу. Але оскільки відтоді труби постаріли, а міняти їх ніхто не збирається, відбуваючись латанням дір, якість води, що доставляється по них, значно знизилася.

Звичайно, якщо ви вип’єте стакан-другий водопровідної води, з вами не станеться нічого страшного. Але якщо її використовувати для питва постійно, є ризик:

  • пити воду з домішкою іржі від труб, яка з’являється із-за “похилого” віку комунікацій;
  • вживати залишковий хлор, використовуваний для хлорування води з метою її знезараження;
  • отримати розлад шлунку, якщо він не адаптований до води такої якості.


Щоб уникнути усіх цих неприємностей, воду з-під крану перед вживанням слід пропускати через фільтр. А краще за все вибрати надійного постачальника бутильованої води й користуватися його послугами. Одесити можуть звернутися в компанію “Water club”, багато років успішно працюючою на ринку виробництва і постачання води. Наша продукція відповідає усім стандартам, має сертифікат якості. Ціни в “Water club” цілком прийнятні.

Як розпізнати підробку?

Надійний спосіб – відправити воду, в якості якої ви сумніваєтеся, на експертизу. Але пересічні споживачі рідко прибігають до такої перевірки. Тому потрібно уважно вивчити етикетку. Якщо, наприклад, на ній написано “тала мінеральна”, то це явний фальсифікат. Ні талою, ні льодовиковою мінеральною просто не може бути апріорі. Не може бути також води “Мінеральної питної” або “Мінеральної столової”.

замовте воду додому чи в офіс за 1 хвилину !

Дякуємо, Ваша заявка прийнята.

В найближчий час менеджер зв'яжеться з Вами.

Дякуємо, Ваша заявка прийнята.

В найближчий час менеджер зв'яжеться з Вами.