google-play-icon Скачати з
Google Play
app-store-icon Завантажити в
App Store
З нашим додатком доставка води швидше

Від чого залежить присмак і запах води

ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ ПРИСМАК І ЗАПАХ ВОДИ. ПЕРШЕ, НА ЩО ПОТРІБНО ЗВЕРТАТИ УВАГУ


Щоб жити, людина повинна дихати, пити та їсти. Вода є елементом, без якого життя на землі неможливе. І хоча її в природі існує велика кількість, придатної для питва цієї речовини не так і багато.

Для води в природному довкіллі властивий певний присмак і запах з-за присутніх в рідині сторонніх елементів. Ці особливості також можуть виникнути під час транспортування живильної вологи по трубопроводу.

склянка води у долонях

Присмаки й запахи відсутні тільки в хімічно очищеній рідині. Виробництвом питної чистої води займаються багато компаній. Наприклад, в Одесі якісний хімічно очищений продукт, що відповідає європейським нормам і стандартам, споживачам надає компанія “Water club”. Після проведення очищення воду розливають в пластикову екологічно безпечну тару і доставляють клієнтам.

Чому з’являється присмак або запах?

Джерел характерного запаху і смакових якостей води існує багато. Вони можуть бути природними або є результатом діяльності людини. До першої категорії джерел належать:

 • водні рослини;
 • грибки;
 • залізо;
 • кухарська сіль.

Причиною виникнення других є відходи виробництва промислових підприємств, що потрапляють у воду, і неправильне хлорування. Самі по собі водні рослини зазвичай не роблять впливу на запах і присмак рідини. Вони впливають на ці показники в процесі гниття. Поява грибків можлива в стоячій воді або якщо її постійно гріти. Останнє спостерігається в системах промислових підприємств, наприклад.

Характерний смак надає рідини завжди присутнє в ній залізо. Все залежить від його кількості. Якщо цієї речовини трохи, людина може просто не відчути її присутність. Велика концентрація заліза надає воді неприродний металевий присмак.

Допустима концентрація цієї речовини для побутового використання складає 0,5- 20 мг/л. А ось в дитячих дошкільних і учбових установах, лікарнях, пунктах громадського харчування використовувати можна воду, показник змісту заліза в якій не повинен перевищувати 0,3 мг/л.

Те ж можна сказати й про кухарську сіль. Якщо її концентрація невелика, вона навіть покращує смак води. Велика ж кількість речовини робить рідину солоною, непридатною для питва. І справа тут не лише в смакових якостях, а і в шкоді для організму надлишку солі. Таку воду шкідливо не лише пити в чистому вигляді, але і готувати на ній їжу.

Окрема тема – це промислові відходи й хлорування води. Тут основна роль належить людському чиннику. Відсутність очисних споруд, як і їх невідповідність вимогам і стандартам, стає причиною попадання в стічні води відходів виробництва. Це завжди призводить до появи неприродного запаху.

Поширеним способом дезінфікування води, її знезараження є її обробка хлором. При правильному використанні цієї речовини сторонніх запахів і присмаків не з’являється. Проблема виникає тільки при його надмірному вступі в питну рідину. До того ж хлор при вступі в реакцію з деякими іншими елементами води створює дратівливий усіх запах “хлорки”.

Для усунення усіх побічних присмаків і запахів багато хто використовує спеціальні фільтри. Але очищення води із застосуванням новітніх технологій в компанії “Water club” є гарантією не лише зникнення неприродного смаку і запаху, а й очищення води від шкідливих домішок і з’єднань, насичення її корисними для організму речовинами.

Види запахів і методи їх усунення

На думку експертів, існує близько десяти типів запахів води, з якими людям доводиться стикатися досить часто. На їх появу і силу роблять вплив наступні чинники:

 • речовини, що входять до складу води, і рівень їх концентрації;
 • водневий показник pH;
 • температура і деякі інші менш істотні чинники.

Гнильний, земляний і рибний запах зазвичай виходить від води у відкритих водоймах. Його поява пов’язана з наявністю у складі рідини органічних сполук типу геосміну (у перекладі з грецького geosmin означає “запах землі”). Особливо сильно цей запах відчувається від води, що “цвіте” у водоймах.

Для його усунення використовують фільтри з адсорбентом у вигляді активованого вугілля. Якщо передбачається використання такої води для питва, її необхідно пропустити через побутову систему багатоступінчастого очищення з елементом, що фільтрує, у вигляді мембрани для фільтру зворотного осмосу.

Запах хлору нерідко є присутнім у водопровідній воді. Причина його появи – недотримання на очисних спорудах норм хлорування. Результатом їх перевищення є надлишок хлору, для якого характерний специфічний різкий запах. Усунути його можна тими ж методами, що й описані вище “аромати”, тобто за допомогою фільтру зворотного осмосу або пристосуванням з активованим вугіллям.

Запах яєць, що протухнули, надає воді сірководень, розчинений в ній, або сульфурні бактерії, що якраз і займаються виробленням все того ж сірководню. Такий “аромат” найчастіше виходить від підземних вод. Щоб від нього позбавитися, рідину слід пропустити через фільтр, забезпечений марганцевим зеленим піском або тим же природним абсорбентом – активованим вугіллям. Знищуються сульфурні бактерії хлоруванням.

Запах хімікатів виникає у двох випадках: при попаданні стічних вод в так званий аквіфер (водоносний горизонт) або у водопровід. Усунути такий запах можна знову-таки фільтром з вугіллям.

Є ще запахи, що належать до категорії інших неприродних “ароматів”. Виникають вони внаслідок попадання у водойми продуктів життєдіяльності організму людини або стічних вод. Якщо фільтр з активованим вугіллям не допомагає їх усунути, слід шукати причину виникнення неприємних запахів і усувати її.

дівчина біля вікна п'є воду

Види присмаків і способи їх усунення

На смакові якості води роблять вплив розчинені в ній речовини. Смаків, як таких, існує всього чотири: солоний, солодкий, гіркий, кислий. Усе інше – це присмаки. Саме про трьох останніх і способах їх усунення піде мова – солонуватий, металевий і лужний.

Солонуватий присмак води викликається підвищеною концентрацією в ній солі. Часткове знесолювання рідини здійснюється методом її деіонізації. Для отримання води для питва, позбавленої солонуватого присмаку, ефективним є осмос зворотній побутовий. Повне знесолювання потрібне, якщо потрібна дистильована вода. Готують її в дистиляторах.

При надлишку заліза у води з’являється своєрідний металевий присмак. Видалити його можна за допомогою різних моделей систем знезалізнення. Допомогти зробити воду м’якше можуть спеціальні картриджі різних виробників.

Високий рівень лужності у воді надає їй лужний присмак. Його усувають Н-катіонуванням (деіонізацією). При такій обробці рідини в ній усі катіони замінюються на іони водню. Воду, придатну для питва, в побутових умовах отримують за допомогою зворотного осмосу.

Універсальні рішення для усунення запахів

Щоб видалити різні запахи та неприємні присмаки води, паралельно очистивши її від всіляких шкідливих для організму домішок, існують різні універсальні пристосування. Одними з апаратів, найбільш популярних у споживачів, вважаються фільтри триступінчаті, що очищають воду в три етапи:

 • I – видалення з рідини іржі, піску, інших сторонніх часток (механічне очищення);
 • II – звільнення від заліза (тобто зм’якшування води);
 • III – усунення запахів, адсорбція (видалення надлишків хлору).

брюнетка біля вікна п'є воду
Результатом такого комплексного очищення є отримання води без забруднень, нехарактерних для неї смаків і запахів. Існує й інший варіант комплексного очищення. Тут задіюють так звані фільтри магістральні. Перевагою пристосувань є те, що вони не лише роблять воду смачною, чистою, без сторонніх “ароматів”, а ще і захищають від руйнівної дії присутніх у воді різного роду часток:

 • санобладнання;
 • кухонну побутову техніку;
 • водопровідні труби.

Це позбавляє споживачів від турбот, пов’язаних з несправностями устаткування і техніки, а також від необхідності витрачати час і гроші на ремонт.

замовте воду додому чи в офіс за 1 хвилину !
contacts

Дякуємо, Ваша заявка прийнята.

В найближчий час менеджер зв'яжеться з Вами.

Подивитись на мапі

м. Одеса, вул.Високий провулок, буд.22

Дякуємо, Ваша заявка прийнята.

В найближчий час менеджер зв'яжеться з Вами.